صفحه نخست / باور ما  

مقدمه
در آذر ماه سال 1383 ه.ش (2004م) جمعی از افراد معلول و غیر معلول که در کشور عزیزمان ایران نوعی خلأ را نسبت به پذیرش معلولین در جامعه و بستر سازی فرهنگی در این زمینه احساس می کردند، اقدام به تأسیس انجمن باور نمودند . باور با پیگیری حقوق شهروندی، تولید فیلم های کوتاه، انتشارمقالات و نشریه، برگزاری برنامه های رسانه ای، همایش های موضوعی، جشنواره ی فرهنگی هنری و تورهای یک روزه ی حضور در اجتماع ... تمام تلاش خود را به کار گرفته تا درجهت عادی سازی حضور افراد معلول در جامعه و معرفی توانمندی های آنها به دیگران گام بردارد.
مأموریت:
تلاش در جهت برابرسازی فرصت‌های اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با عموم جامعه  از طریق:
۱. افزایش حساسیت و آگاهی اجتماعی نسبت به بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در جامعه ایران
۲. پیگیری تدوین، تصویب، اصلاح و اجرای قوانین و مقررات برای حمایت از حقوق معلولان
۳. تهیه، گردآوری و نشر دانش و اطلاعات در حوزه افراد دارای معلولیت
چشم‌انداز:
انجمن باور در افق ۱۰ سال آینده، سازمانی است پیشرو و مرجع در حوزه فرهنگسازی اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با نـقش اثرگذار در نهادهای تصمیم ساز و اجرایی و مورد اعتماد و مشورت همه نهادها و سازمانهای مرتبط، دارای تعاملات بین‌المللی، کارآمد، منسجم، پویا، شناخته‌شده و مستقل.
جریان‌ساز و تأثیرگذار، دارای شبکه‌های ارتباطی فراگیر در کشور با ضریب نفوذ بالا، با تولیدات جذاب فرهنگی و ایده‌های برتر و مؤثر در بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت و موفق در تحقق فراگیر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و وفادار به روشهای مشارکت‌جویانه.
ارزش‌های انجمن باور:
انجمن باور سازمانی مستقل و غیروابسته به دولت است که فعالیت غیرسیاسی انجام می‌دهد و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین هرگونه همکاری با انجمن بر اساس این قوانین و مبتنی بر ارزشهای باور تعریف می‌شود. افراد در باور به دنبال سود مالی نیستند.
باور تلاش می‌کند تا فعالیتی تخصصی و دانش‌محور داشته باشد. زیرا معتقدیم برای پویایی در جهان رو به پیشرفت کنونی، می‌بایست همواره دانش روز را آموخت و با خلاقیت و نظم و انتقادپذیری، در فعالیت‌ها مشارکت نمود.
همچنین می‌کوشیم رفتاری شایسته با همکاران و مخاطبان خود داشته باشیم و از روش‌های غیراخلاقی در فعالیت گروهی پرهیز کنیم. در این انجمن اقلیت به تصمیم اکثریت احترام می‌گذارند.
باور داریم منزلت انسانی هر فرد به وضعیت فیزیکی و جنسیت او بستگی ندارد. پس آگاهانه سعی بر آن داریم در تمامی فعالیت‌هایمان همه افراد جامعه مشارکت داشته باشند و کرامت انسانی هر فرد حفظ شود.
ما باوری‌ها در جهت رسیدن به اهداف متعالی و انسانی‌مان با وفاداری، به یکدیگر اعتماد کرده‌ایم. ما می‌کوشیم تا ضمن حفظ انسجام انجمن، صادقانه در راستای رسیدن به اهداف مشترک و متعالی همکاری کنیم و با تأکید بر کیفیت فعالیت‌هایمان، به تعهدات خود پایبند باشیم.
هیأت مؤسس انجمن باور
رضا آیتی. مهندس صنایع و تحلیل سیستم ها
حامد حسینی. کارشناس برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
علی رضا ذوقی. کارشناس بازرگانی
آمنه رحمتی. کارشناس حسابداری
مانی رضوی زاده. کارشناس ریاضی کاربردی
بهنام سلیمانی. دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
آرزو قنبری. کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی
مسعود لسانی. کارشناس ارشد پژوهش و علوم اجتماعی
شهرام مبصر. کاردانی روابط عمومی ،دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
پیمان مقدم شاد. متخصص رادیولوژی
محمد مقدم. دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی ،دارای گواهینامه ی دوره های مدیریت
سهیل مقیمی. دارای گواهینامه های تخصصی فیلم سازی و تدوین
ترانه میلادی. کارشناسی گرافیک و دارای گواهینامه های تخصصی گرافیک کامپیوتر و ادبیات معاصر