صفحه نخست / اخبار  
چهار مرکز اختلالات یادگیری در استان تهران راه اندازی می شود

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای استان تهران گفت: چهار مرکز اختلالات یادگیری تا سال آینده در شهرستانهای استان تهران به بهره برداری می رسد.
ابراهیم مافی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: راه اندازی بخش توسعه مرکز اختلالات یادگیری یکی از برنامه های این سازمان است که به درخواست افراد واجد شرایط رسیدگی می شود. وی افزود: 54 مرکز اختلالات یادگیری با حدود شش هزار دانش آموز و هزار و 200 پرسنل در شهرستانهای استان تهران وجود دارد که هفت گروه استثنایی را تحت پوشش قرار می دهد. این مسئول خاطرنشان کرد: دانش آموزان نابینا، ناشنوا، کم توان ذهنی جزء گروه اصلی و دانش آموزان جسمی حرکتی، چند معلولیتی و دارای اختلالات یادگیری و رفتاری زیر مجموعه گروه اصلی هستند که به همه این معلولیت ها در مراکز اختلالات یادگیری پرداخته می شود.
مافی در مورد مشکل اشتغال دانش آموزان استثنایی بیان داشت: در سال 83 طبق دستور مصوبه مجلس، سه درصد معلولان باید در همه دستگاه ها استخدام شوند و اگر دستگاه های مذکور به این قانون عمل کنند مشکل اشتغال این قشر در جامعه تا حدودی حل می شود. وی عنوان کرد: آموزش و پرورش فراتر از انتظارات مردم حرکت کرده است به نحوی که به منظور رفاه دانش آموزان استثنایی کلیه مخارج رفت و آمد، درمان و دندانپزشکی برای آنها رایگان است و علاوه بر آن کمک های جانبی از سوی خیرین به آنها ارائه می شود.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 8 تیر 1386
الجمعة 13 جمادى الثانية 1428
Friday 29 June 2007
نویسنده: ارسال: فرناز شرفی
مرجع: کرج - خبرگزاری مهر
آدرس:
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۷ + ۲