صفحه نخست / اخبار  
گزارش تکمیلی: برترینهای حوزه توانبخشی استان تهران در سال 87 معرفی شدند
" باور" ، انجمن برتر استان تهران شد
اختصاصی: روز دوشنبه یازدهم خرداد ماه طی مراسمی در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی استان تهران برترینهای حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران در سال 87 معرفی و از آنان تقدیر شد. خانم ملک محمدی کارشناس معاونت توانبخشی بهزیستی استان تهران و مجری مراسم، با اعلام اینکه هدف از اقدام مبتکرانه معاونت توانبخشی بهزیستی استان تهران از انتخاب و معرفی کارشناسان، مراکز دولتی و سازمانهای غیر دولتی فعال و برتر در سال 87 دلگرمی آنها و ارائه الگوهای ملموس از فعالیت متعهدانه و مبتنی بر تخصص در حوزه توانبخشی بوده است، در تشریح چگونگی روند انتخاب برترینها گفت مراکز و انجمنهای برتر در حوزه توانبخشی در دو بخش دولتی و غیردولتی انتخاب شدند. در بخش دولتی کارشناسان برتر در شش حوزه فیزیو تراپی ، ارتوپدی، کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی و بینایی سنجی انتخاب شدند و همچنین کمیته های فعال امور معلولان شهرستانهای استان تهران و مراکز توانبخشی دولتی انتخاب و معرفی شدند.
در بخش غیر دولتی تشکلهای مردم نهاد و مراکز تخصصی ارائه خدمات توانبخشی مورد سنجش وارزیابی قرار گرفتند. ملک محمدی ملاکهای انتخاب تشکل مردم نهاد برتر را موفقیت در اخذ مجوز از سازمان بهزیستی، مشارکت فعال در طرحها و برنامه های توانبخشی، تعامل سازنده با سازمان بهزیستی و ابتکار و خلاقیت در خدمات توانبخشی ذکر کرد و افزود براین اساس ضمن تقدیر از انجمن علمی و آفرینشهای هنری معلولان و انجمن حمایت از بیماران فنیل کتونوریا ( پی کی یو)، انجمن باور از میان هشتاد تشکل فعال استان تهران در حوزه توانبخشی و معلولان به عنوان سازمان غیردولتی نمونه و برتر انتخاب و معرفی شد.
در حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی خانمها:
غلامرضایی در بخش فیزیوتراپی ، رضاپور گفتار درمان، باغعلیشاهی کاردرمان، بکتاش شنوایی سنج، مطلبی بینایی سنج و آقای عابد ارتوپد فنی، به عنوان کارشناسان برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.
در میان کمیته های تعیین معلولیت کمیته ورامین نمونه و برتر شناخته شد اما در بخش انتخاب مراکز تخصصی غیردولتی مراکز پردیس، ارمغان، توان مهر و فرشتگان در توانبخشی افراد کم توان ذهنی، مرکز رعد الغدیر در بخش معلولان جسمی و حرکتی ، مرکز مادر و کودک ناشنوای آوا در بخش ناشنوایان معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. در حوزه توانبخشی سالمندان مرکز سالمندان زرتشتی و در بخش بیماران روانی مزمن مرکز امیدفردا به عنوان برترینهای این حوزه ها اعلام شدند.                 
در این بخش همچنین از آقای حسین امیرانی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران نیز به عنوان مدیر موفق و فعال و متعهد در حوزه توانبخشی بهزیستی تقدیر شد.
در بخش دیگر مراسم ظاهر رستمی مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران با تشریح عملکرد سازمان در سه سال اخیر به ویژه سال 87 با چشمگیر توصیف کردن رشد خدمات سازمان بهزیستی استان تهران در حوزه توانبخشی ، آن را قابل مقایسه با سالهای گذشته ندانست و ضمن درخواست پرهیز از قضاوت سیاسی در مورد عملکرد سازمان بهزیستی خواهان نقد منصفانه عملکرد این سازمان شد. رستمی با ارائه آمار درخصوص فعالیتهای بهزیستی استان تهران در سال 87 گفت از آغاز انقلاب تا سال 87 مجموعا 19200 تن تحت پوشش خدمات توانبخشی بهزیستی استان تهران قرار گرفته بودند که این تعداد در پایان سال 87 به 35000 تن رسیده است. وی صدور 28342 کارت معلولیت در سال گذشته و نیز ایجاد شغل برای 200 زن سرپرست خانوار را در همین سال از جمله خدمات دیگر بهزیستی استان تهران ذکر کرد. مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ضمن تاکید بر پررنگ بودن نقاط قوت عملکرد سازمان در حوزه توانبخشی در سال گذشته مهم ترین ضعف عملکرد سازمان را، ضعف در بخش نظارت اعلام کرد.
تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 8 تیر 1389
الثلاثاء 17 رجب 1431
Tuesday 29 June 2010
نویسنده: هاجر بزرگی
مرجع: باورنیو
آدرس:
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۲ + ۱