صفحه نخست / اخبار  
خدا يارت هميارم

صبح پنجشنبه 22 اردیبهشت بر خلاف پنج شنبه‌هاي ديگه خیلی زود زدم از خونه بیرون، ميپرسين کجا؟
 به محل قرارمون با جمع کثیری از همنوعام. 6:20 دقیقه رسیدم اونجا. به محض پیاده شدن از ماشین دو آقای جوان خوشرو با سلام و صبح بخیر به استقبالم اومدن و منو كه روي ویلچر بودم در زیر چتر حمایتی خودشون به سرعت و دقت به اتوبوس ورزشکاران جانباز و معلول منتقل کردن. اولین بارم نبود که همنوعی کمکم میکرد ولی نمیدونم چرا از همون ابتدا اینطور حس کردم که جنس کمکشون به معلول با دیگر مددرسانی ها فرق میکنه و در طول سفر یک روزه‌ام به کاشان در میان جمع 150 نفره معلول و غیر معلول بارها این نکته برام ثابت شد .
تا جائی که بخاطرم مونده شایان، سعید، حامد، امیر، سمیه، الهه و ..... شماری از همیارانم توی اتوبوس ویژه معلولین بودن.

همت و تلاش بی منت برای امنیت بیشتر معلول، صمیمیت و مهربانی توام با احترام به حقوق انسان عزتمند رو از این قشر تحصیلکرده و اغلب دانشجو بارها از نزدیک لمس کردم و پس از سالیان متمادی معلولیت شدید به این باور رسیدم که تا چنین جوانان غیور و پرشوری باشن که با همت والای خوشون داوطلبانه و بدون هیچ چشمداشتی حاضر به قبول چنین مسئولیت های بزرگ و پردردسری بشن دیگه معلول تنها نمي‌مونه و از برخورد گاه توهین آمیز یا توام با دلسوزی و ترحم همنوعش هم نمي‌رنجه.
 در پایان سفرم به این نتیجه رسیدم که تلاش گـروه بـاور در راستای تغییر ذهنیت و نگرش نادرست جامعه به معلول و پدیده معلولیت در حال شکوفا شدن و ثمر دهیه . بايستي معترف بود كه اقدامات فرهنگی این گروه برای جملگی معلولین و خانواده بزرگ اونا ملموس و محسوس و درخور تحسین و تقدیر بی شائبه است.

همیـار فهیمـم امیدوارم هیچگاه در زندگی خسته نگردی و مانده.
 همیشه همينطور پرشور و صمیمی بمونی و از هیچ معلول و رفتار گاه بی تفاوتش که بیشتر ناشی از محدودیت و دردهای جسمانیشه دلسرد و بي‌انگيزه نشی. اگه هنوزم در ميون ما معلوليني هستن كه در برقراري رابطه با تو مهربون در ترديدن بهشون فرصت بده و باز هم تلاش كن اونا رو از لاكشون بياري بيرون.
همیـارم توی این سفر فهمیدم که:
1-    سر سبزی و طراوت وجود تو بود كه جاده خشک و بی روح تهران – کاشان رو برام  زیبا و خاطره انگيز کرد.
2-    رایحه معطر گلها و گلاب های قمصر هیچ وقت به پای رایحه دل انگیز تلاش و دوستی تو با معلول نرسيد .
3-    شفافیت و زلالی آب های باغ فین دربرابر پاکی و زلالی انديشه و دل تو نمودي نداشت.
4-    تمامي درختاي سرسبز و برافراشته باغ فین به احترام بزرگی روح و روانت سر تعظیم فرود آورد.

در خاتمه از شهرام مبصر و همسر محترمش، از همياران پرتلاش و تمامي اونايي كه تمام همتشون اين بود كه 22 ارديبهشت براي معلولين و خانواده‌هاشون يه روز خاطره انگيز و شاد بشه ممنون و سپاسگزارم.
 فريده حلمي

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 26 اردیبهشت 1390
الاثنين 12 جمادى الثانية 1432
Monday 16 May 2011
نویسنده:
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۷ + ۴