صفحه نخست / اخبار  
بازديد صميمی معاون توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران از انجمن باور

هفته گذشته انجمن باور شاهد ديدار صميمی دکتر رحيمی، معاون محترم امور توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران از دفتر اين انجمن بود. در اين ديدار، دکتر رحيمی که سابقه درازمدت مديريت در رده­های مختلف سازمانی را در کارنامه دارد، ضمن آشنايی نزديک با فعاليت­های انجمن باور در گفت­و­شنودی صميمی به طرح برخی از مهم­ترين مشکلات تصميم­گيری در حوزه شهروندان معلول استان تهران پرداخت و در قالب طرح پرسش­های کليدی در مورد چگونگی حضور افراد معلول و تشکل­های مردم­نهاد آنان در تصميم­گيری­های مربوط به اين گروه از نظرات مسئولان انجمن حاضر در اين ديدار آگاه شد. از جمله مهم­ترين مشکلات مورد گفتگو چگونگی ارائه خدمات حمل و نقل افراد دارای معلوليت­های شديد با حما­يت سازمان بهزيستی و از سوی شرکت­های ويژه حمل و نقل افراد معلول بود. نظرات گوناگون افراد معلول در مورد چگونگی ا­ين خدمات، مشکلات فرا روی سازمان بهزيستی در حمايت مکفی از اين خدمات و مکانيزم­های چگونگی نظارت بر خدمات شرکت­های ويژه حمل و نقل از محورهای تبادل نظر معاون امور توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران و باوری­های ميزبان بود.

بخش ديگر اين ديدار به ترسيم طرح­ها و برنامه­های همسوی انجمن­باور و بهزيستی استان تهران و چگونگی استفاده از منابع طرفين در ارائه خدمات بهتر به اعضای انجمن اختصاص داشت که دستاورد آن توافق بر سر امضای تفاهم­نامه ميان انجمن باور و معاونت امور توانبخشی بهزيستی استان تهران بود که با تحقق آن زمينه عينی تزريق منابع بهزيستی استان تهران به توان خدماتی انجمن به اعضای آن فراهم خواهد آمد. معاون امور توانبخشی بهزيستی استان تهران ضمن آشنايی نزديک­تر با فعاليت­های انجمن باور، اين تشکل را پيشرو و با نگاهی مبتنی بر توانمندسازی افراد معلول در جهت خروج از چتر حمايت­های نامکفی سازمان­های دولتی توصيف کرد و وعده داد با همکاری نزديک ميان بهزيستی استان تهران و انجمن باور اين تشکل، بيش از پيش به اجرای برنامه­های توانمندسازی افراد معلول و فرهنگ­سازی عمومی در سطح جامعه بپردازد.

نخستين طرح مشترک طرفين برگزاری کارگاه آموزشی مفاد و ظرفيت­های پيمان­نامه حقوق انسانی افراد معلول از سوی مدرسان انجمن باور برای کارشناسان کل ادارات بهزيستی­های شهرستان­های مختلف استان تهران است که بزودی شاهد برگزاری آن خواهيم بود. در اين نشست آقايان معينی، دشتی و سليمانی و سرکارخانم ياوری دست­اندرکاران باور حضور داشتند.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 25 تیر 1391
الأحد 25 شعبان 1433
Sunday 15 July 2012
نویسنده:
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۰ + ۵