صفحه نخست / اخبار  
ایجاد شبکه ملی برای معلولان اقدام مثبت بهزیستی

 
رئیس کانون شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد عنوان کرد،
ایجاد شبکه ملی برای معلولان اقدام مثبت بهزیستی برای بهبود شرایط زندگی افراد معلول
 
رئیس کانون شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد در حوزه معلولان در دیدار با معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ، با بیان اینکه مسئولان بهزیستی با درک درست نسبت به ایجاد شبکه ملی برای معلولان اقدام کردند، گفت: در این تشکل با تهیه گزارش‌های کارشناسی مسئولان کشوری را از چگونگی ارائه خدمات به افراد معلول آگاه کرده و از تمام ابزارهای حقوقی برای بهبود شرایط زندگی این افراد استفاده می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور «سهیل معینی» رئیس هیأت مدیره جدید کانون شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد حوزه معلولان، با اشاره به اینکه درصددیم تا از ظرفیت و پتانسیل موجود برای برنامه‌ریزی بهتر در حوزه معلولان استفاده کنیم، گفت: افراد معلول نیازمند یک صدا و تشکل ملی هستند تا نیازها و اهدافشان را به گوش سیاست‌گذاران کشوری برسانند.

رئیس کانون شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد حوزه معلولان، با اشاره به ایجاد یک شبکه ملی برای معلولان، افزود: خوشبختانه سازمان بهزیستی کشور با درک درستی که از این قضیه داشته است کمک کرده تا این شبکه تشکیل شود.

وی کمک به  اجرایی شدن لایحه حقوق معلولان و تایید آن از سوی شورای نگهبان را یکی دیگر از اولویت‌های کانون عنوان کرد و افزود: زمانی که این لایحه توسط شورای نگهبان تایید شود به مدت 5 سال و به‌صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

معینی، اجرایی شدن قانون را به اندازه قابل توجهی به فعالیت تشکل‌ها وابسته دانست و گفت: مشخص‌کردن وظایف وزارتخانه‌ها در چهارچوب قانون، تشکیل شورای عالی امور معلولان، تشکیل یک فراکسیون جدید و متعهد به حقوق معلولان در مجلس جدید شورای اسلامی، اجرایی و فعال کردن کنوانسیون حقوق معلولان در کشور و ایجاد سایت کانون از مهمترین اهداف این تشکل است.

رئیس کانون شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد حوزه معلولان، با تأکید بر توانمندسازی افراد معلول، عنوان کرد: مناسب‌سازی معابر عمومی در سطح کشور از قوت خوبی برخودار نیست و هیچگونه نظارت صحیحی ندارد، لذا ما به عنوان حامیان حقوق معلولان این وظیفه را به عهده خواهیم گرفت.

وی در پایان یادآور شد: ما هم‌چنان نیازمند همکاری سازمان بهزیستی کشور برای رسیدن به اهدافمان هستیم تا با تهیه گزارش‌های کارشناسی که انجام می‌دهیم مسئولان کشوری را از چگونگی ارائه خدمات به افراد معلول آگاه کرده و از تمام ابزارهای حقوقی برای بهبود شرایط زندگی این افراد استفاده کنیم.
 
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور

http://www.behzisti.ir/RContent/46MVHYCF-

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 22 اسفند 1394
السبت 2 جمادى الثانية 1437
Saturday 12 March 2016
نویسنده: تقی زاده
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۴ + ۵