صفحه نخست / اخبار  
گفتگوی مسئولان سازمان بهزیستی بامددجویان دارای معلولیت

با ابتکار انجمن باور برگزار شد

گفتگوی صمصیمی مسئولان سازمان بهزیستی استان تهران با مددجویان دارای معلولیت

روز سه شنبه 24 فروردین­ماه در عصری دل­ انگیز و بارانی، دکتر دلبری مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و جناب آقای اسدی معاون توانبخشی این سازمان در نشستی صمیمی با جمعی از مددجویان نابینا و حرکتی شهر تهران به گفتگویی رو در رو نشستند.

در آغاز این جلسه نخست مدیرعامل انجمن باور ضمن قدردانی از حضور مدیران ارشد سازمان بهزیستی استان تهران و شرکت­ کنندگان، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد امکان ارتباط مستقیم و بی­واسطه مددجویان سازمان و اعضای انجمن باور با مسئولان مهم­ترین سازمان خدماتی افراد معلول ذکر کرد.

در ادامه دکتر دلبری نیز با تشکر از انجمن باور برای ترتیب دادن این نشست هدف خود را دریافت مستقیم نظرات، انتقادات و پیشنهادهای شرکت­ کنندگان در خصوص خدمات سازمان به مددجویان، حل مشکلات حضار و اصلاح و بهینه­ سازی خدمات­ سازمان بر اساس نظرات گروه­ های هدف مستقیم بهزیستی عنوان کرد.

در ادامه این نشست که با حضور حدود 30 تن از افراد معلول برگزار شد، شرکت­ کنندگان به طرح نظرات خود، بیان نقاط ضعف خدمات سازمان بهزیستی و پیشنهادات اصلاحی در این زمینه پرداختند.

برخی از مشکلات مطرحه در این نشست به اشخاص شرکت­ کننده باز می­گشت که مدیرکل و معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران نیز ضمن شنیدن صبورانه و گشاده ­روی مشکلات بیان­ شده، دستورات لازم را برای حل این مشکلات صادر کردند. بخش دیگری از نظرات شرکت­ کنندگان عمدتاً به نقد شیوه خدمات­دهی سازمان بهزیستی به کل مددجویان اختصاص داشت از جمله نقصان­ های نقد شده می­توان به ضعف شیوه اطلاع­ رسانی خدمات سازمان به مددجویان، نابسامانی در توزیع تجهیزات توانبخشی افراد معلول به ویژه نابینایان و کم­ بینایان، ضعف دانش و آگاهی گروهی از مددکاران مرتبط با مددجویان، رفتارهای بعضاً نامناسب گروهی از کارکنان سازمان با مراجعه کنندگان به مراکز بهزیستی و پاسخ کند کارشناسان ذیربط به مشکلات مددجویان را نام برد.

ویژگی برجسته این نشست که مورد تأکید همه حضار قرار گرفت؛ صمیمیت مدیریت بهزیستی استان در گفتگوی بی ­پرده با مددجویان و استقبال آن­ها از طرح انتقادات شرکت­ کنندگان از خدمات سازمان و نیز حل فوری مشکلات حضار توسط دکتر دلبری و آقای اسدی بود.

مقرر شد بر اساس تجربه دلنشین این نشست، این جلسات به صورت فصلی در انجمن باور برگزار و پیگیری شود.

از دستاوردهای این نشست وعده مسئولان سازمان بهزیستی استان تهران برای پرداخت هدایای ازدواج به افراد معلول عضو انجمن و ساکن شهرهای استان تهران، پرداخت سهم بیمه کارفرمایی کارکنان معلول کارفرمایان بخش خصوصی، پرداخت شهریه دانشجویان معلول در سال 94 و حل مشکلات معیشتی اعضای انجمن ظرف یک هفته پس از برگزاری این نشست بود.

انجمن باور چنان که کارنامه عملیاتی آن در سال­های اخیر نشان می­دهد علاوه بر پیشگامی در حل مشکلات کلان و عمومی شهروندان معلول از طریق تصویب قوانین حمایتی، پیگیری اجرای این قوانین از طریق رایزنی با مسئولان ارشد کشور، ارائه طرح­ های نوین توانمندسازی افراد معلول ایجاد امکان ارتباط رویاروی مسئولان ارشد و میانی کشور با مددجویان دارای معلولیت به شکل مستقیم و بی­پرده است که علاوه بر تقویت حس پاسخگویی مسئولان به شهروندان، موجب افزایش مسئولیت ­پذیری شهروندان معلول در قبال حل مشکلات خود و بیان مطالبات خود در این نشست­ هاست.  

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 26 فروردین 1395
الخميس 6 رجب 1437
Thursday 14 April 2016
نویسنده: تقی زاده
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۵ + ۳