صفحه نخست / اخبار  
سهیل معینی در گردهمایی نمایندگان معلول منتخب شوراهای

سخنرانی مدیرعامل انجمن باور و رئیس هیات مدیره کانون سراسری تشکل‌های معلولان کشور در گردهمایی نمایندگان معلول منتخب شوراهای اسلامی شهر و روستا.

روز شنبه ۷ مردادماه، سازمان بهزیستی کشور میزبان گردهمایی نمایندگان دارای معلولیت منتخب شوراهای اسلامی شهر و روستا از سراسر کشور بود.
فلسفه این گردهمایی اعلام حمایت سازمان بهزیستی از این نمایندگان، ارائه اسناد حقوقی افراد دارای معلولیت به نمایندگان منتخب، اعلام تشکیل شبکه نمایندگان دارای معلولیت منتخب شوراها و طرح دیدگاه این نمایندگان در این نشست بود.

در این جلسه پس از قدردانی دکتر «حسین نحوی‌نژاد» معاون توانبخشی سازمان از درخشش افراد معلول در عرصه انتخابات، وی انتخاب ۱۷۴ نماینده معلول را از سوی مردم گام بلندی در جلب اعتماد مردم از سوی افراد معلول دانست و ورود این افراد را به شوراهای شهر و روستا ظرفیتی چشمگیر برای پیشبرد حقوق شهروندان معلول توصیف کرد.

دکتر «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنران دیگر این جلسه بود که پیشبرد حقوق افراد معلول را فقط در سایه مشارکت همه جانبه آنان در عرصه‌های تصمیم‌گیری‌های مربوط به این افراد توصیف کرد و از جمله از نقش سازمان‌های غیردولتی و به ویژه مدیرعامل انجمن باور در تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان در دولت تمجید کرد‌.

«سهیل معینی» مدیرمسئول روزنامه ایران سپید و مدیرعامل شبکه تشکل‌های نابینایان و کم‌بینایان کشور سخنران دیگر این نشست بود که به نیابت از سازمان‌های غیردولتی افراد معلول انتخاب ۱۷۴ فرد معلول را به ویژه ۱۳۴ نفری که در روستاها به شوراها راه یافتند را تبریک گفته و این امر را یک شاخص ملی قابل طرح در سطح بین‌المللی دانست.

«معینی» در ادامه ضمن برجسته توصیف‌کردن موفقیت افراد معلول در راهیابی به شوراهای شهر و روستا در این ابعاد، مسئولیت آنان را سنگین توصیف کرد و با آرزوی آن که در پایان ۴ سال دوره نمایندگی این افراد، سطح زندگی شهروندان معلول در شهرها و روستاهای محل خدمت نمایندگان منتخب معلول باید بسیار بهتر از شرایط امروز باشد، از نمایندگان منتخب خواست با مطالعه اسناد بالادستی حقوق معلولان و نیز مطالعه دقیق ظرفیت‌های اثرگذاری شوراها به سندی راهبردی در ارائه خدمات از سوی مدیریت‌های شهری به شهروندان معلول دست یابند و از طریق ارتباط با یکدیگر تجارب خود را با یکدیگر مبادله کنند.

رئیس هیأت مدیره کانون سراسری تشکل‌های مردم‌نهاد معلولین با بر شمردن برخی ظرفیت‌های کنوانسیون جهانی حقوق افراد معلول خواهان مطالعه دقیق این سند از سوی نمایندگان منتخب برای تحقق ظرفیت‌های این پیمان‌نامه در بهبود زندگی افراد معلول به ویژه در شهرستان‌ها و مناطق روستایی شد.

قبل از طرح دیدگاه‌های نمایندگان منتخب که عمدتاَ به ارتباط با سازمان بهزیستی باز می‌گشت، دکتر «محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به افزایش نقش توانبخشی مبتنی بر جامعه وعده داد با همکاری نمایندگان منتخب اولویت اجرای این طرح به شهرهایی منتقل شود که نمایندگان منتخب در شوراهای آن شهرها حضور دارند.

«محسنی بندپی» خواهان تشکیل شبکه نمایندگان منتخب، انتخاب هیأت مدیره آنان شد و از حمایت سازمان برای برگزاری نشست نمایندگان با یکدیگر سه‌ماه پس از استقرار آنان سخن گفت.

لازم به یادآوری‌ست که در انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا ۱۷۴ نفر نامزد دارای معلولیت به صورت ۴۰ نماینده در حوزه‌های شهری و ۱۳۴ نماینده در حوزه‌های روستایی به شوراها راه یافتند که مبین رشدی چشمگیر در مشارکت اجتماعی افراد معلول است.

@bavarngo

http://idp.ir/content/16269/


 

 

 

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 8 مرداد 1396
الأحد 6 ذو القعدة 1438
Sunday 30 July 2017
نویسنده: تقی زاده
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۴ + ۵