صفحه نخست / اخبار  
دیروزی که ماندگار شد

سهیل معینی
مدیرمسئول ایران سپید

انگار دیروز بود، البته دیروزی که گرد و غبار گذشت ایام تا حدودی روی آن را پوشانده و به بعضی روشنی­‌هایش رنگ سایه زده است اما چه باک که با ذره­‌بین ذهن می­‌توان جزئیات را جلو کشید و به وضوح همان دیروز دید. این دیروز از یاد رفتنی نیست زیرا در هر روز ما بازآفرینی می‌شود‌ تر و تازه جلوی ذهن‌مان است، به قول معروف این بهار از اون بهارها شد که در دل خزان آمد و رویاند و همچنان رنگ سبز به دل‌های ما و سپید به اندیشه‌هایمان می‌زند.

«ایران سپید» هر چند در دیروز سال 1375 و درست در اوج پاییز، 28 آبان، آمد اما ماندگار شد و رمز ماندگاریش در پیوند با تولد هر روزه امید به تحول و بهزیستی صدها هزار انسانی است که با دیدگان تاریک اما اندیشه‌ای روشن و قلبی که نبض نوزایی و شدن را کوک می‌کنند و جاده زندگی را پیچ در پیچ اما رو به تعالی طی می‌کنند.
«ایران سپید» همچون همراهی با تک‌تک افراد آسیب‌دیده بینایی پیش می‌رود و کمی جلوتر از ذهن فرد نابینا، او را به فتح آینده رهنمون می‌شود. همچون همراهی بینا که طبق اصول راهنمایی نابینایان کمی جلوتر از او، او را از وجود موانع و پستی‌ها و آنچه مانع حرکت به جلوست، آگاه می‌کند.

«ایران سپید»، فراتر از همراهی نابینایان و کم‌بینایان حتی در جایی که آنان غایبند صدای آنان و حنجره آنان است این انتظار در بسیاری از تماس‌های مخاطبین «ایران سپید» منعکس است که «ایران سپید» را صدای خود و پیگیر حقوق خود می‌دانند.

«ایران سپید»، آنگاه که فراتر از نقش آگاهی رسانی‌اش نتوانست کاری کند، نشسته است و می‌نشیند تا سنگ صبور خوانندگانش باشد، گوش و دلی شنوا و همراه می‌شود برای شنیدن رنج‌ها، محرومیت‌ها، دیده نشدن‌ها و شنیده نشدن‌ها و بیزاری از تبعیض‌ها و ناعدالتی‌ها. همین نقش‌های متفاوت است که از این روزنامه رسانه‌ای همراه و یاور ساخته است نه پیکی گذرا روی بال روزگار.

بیست و یک سال است که «ایران سپید» میهمان، میزبان نابینایان و کم‌بینایان شده است. دانش‌آموزی که سال 75 ایران سپید را در دست گرفت و خطوطش را با کنجکاوی تعقیب کرد امروز دبیر، کارشناس، استاد دانشگاه، وکیل و حتی قلم به دستی است که در این روزنامه قلم می‌زند.

اگر بپذیریم که جادوی ماندگاری در به‌روز شدن آگاهی و امید به بهروزی فرداست، رمز ماندگاری ایران سپید را یافته‌ایم.

http://www.iran-newspaper.com/?nid=6650&pid=15&type=0

http://idp.ir/content/16663/

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 4 آذر 1396
السبت 6 ربيع الأول 1439
Saturday 25 November 2017
نویسنده: تقی زاده
مرجع:
آدرس: http://
ارسال:
 
نام  
نشانی صندوق پست الکترونیک  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۴ + ۲