صفحه نخست / اخبار  
بازديد صميمی معاون توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران از انجمن باور

هفته گذشته انجمن باور شاهد ديدار صميمی دکتر رحيمی، معاون محترم امور توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران از دفتر اين انجمن بود. در اين ديدار، دکتر رحيمی که سابقه درازمدت مديريت در رده­های مختلف سازمانی را در کارنامه دارد، ضمن آشنايی نزديک با فعاليت­های انجمن باور در گفت­و­شنودی صميمی به طرح برخی از مهم­ترين مشکلات تصميم­گيری در حوزه شهروندان معلول استان تهران پرداخت و در قالب طرح پرسش­های کليدی در مورد چگونگی حضور افراد معلول و تشکل­های مردم­نهاد آنان در تصميم­گيری­های مربوط به اين گروه از نظرات مسئولان انجمن حاضر در اين ديدار آگاه شد. از جمله مهم­ترين مشکلات مورد گفتگو چگونگی ارائه خدمات حمل و نقل افراد دارای معلوليت­های شديد با حما­يت سازمان بهزيستی و از سوی شرکت­های ويژه حمل و نقل افراد معلول بود. نظرات گوناگون افراد معلول در مورد چگونگی ا­ين خدمات، مشکلات فرا روی سازمان بهزيستی در حمايت مکفی از اين خدمات و مکانيزم­های چگونگی نظارت بر خدمات شرکت­های ويژه حمل و نقل از محورهای تبادل نظر معاون امور توانبخشی سازمان بهزيستی استان تهران و باوری­های ميزبان بود.

باوری های نابينا در راهند

روز جمعه 23 تيرماه به بهانه انجام يک پژوهش روانشناسی در حوزه ارتباط زوج­های نابينا و کم­بينا، دفتر انجمن باور ميزبان نخستين گروه نابينايان، اين بار با هدف اختصاصی جلب افراد نابينا و کم­بينا به انجمن باور بود. در اين برنامه مدعوين با فعاليت­های انجمن آشنا شده و در قالب گفتگويی جمعی، مسئولان انجمن با نيازهای نابينايان و کم­بينايان که می­تواند سرلوحه فعاليت­های انجمن باور نسبت به اين گروه هدف باشد، آشنا شدند.

شروع ثبت نام برای سرویس های ایاب و ذهاب معلولین

حضور موفقيت آميز افراد معلول در عرصه تصميم گيري ها و فعاليت هاي اجتماعي، هدفي است كه تحقق آن به معناي فرهنگ سازي مثبت در جامعه و ارتقا سطح آگاهي آحاد مردم نسبت به توانمندي هاي آنان خواهد بود. از اين رو متناسب سازي امكانات زندگي و رفع موانع محيطي و اجتماعي، همواره به عنوان يك اقدام اساسی جهت گسترش حضور معلولان در جامعه مد نظر قرار داشته و فراهم سازي تسهيلات اياب و ذهاب و انطباق وسائط حمل و نقل با نيازها و شرايط افراد داراي معلوليت نيز يكي از مهمترين اقدامات اساسی است كه در همين راستا دنبال مي شود. سازمان بهزيستي كشور نيز با درك چنين ضرورتي تلاش مي كند تا اقدامات لازم را به منظور توسعه ارتباط هاي بين بخشي، برنامه ريزي جهت افزايش تسهيلات، برخورداری معلولان از خودروهای مناسب سازی شده و ايجاد فرصت هاي برابر براي گروه هاي هدف خود، شرايط دسترسي موثر آنان را به امكانات اياب و ذهاب و ساير خدمات مورد نياز آنها به عمل آورد.

گروه هاي تحت پوشش سازمان مي توانند با درج كامل مشخصات خود در اين سامانه، متوليان امر را جهت دستيابي به يك بانك اطلاعاتي كامل ياري نمايند. بديهي است كه اطلاعات حاصله، منبع قابل اطميناني براي نيازسنجي از گروه هاي هدف و تخصيص هرچه بهتر امكانات خواهد بود.

گزارش برنامه ی رونمایی از کتاب شکفتن در کویر

روز چهارشنبه 14تیرماه و به مناسبت روز قلم، شاهد رونمایی از کتاب شکفتن در کویر اثر محسن حسینی­طاها شاعر و نویسنده پر توان و صاحب ذوق، یکی از اعضا فعال انجمن باور بودیم. این اثری دریچه­ایست به دنیای ژرف اندیشه­ها و احساسات ظریف صاحب قلمی که با به سخره گرفتن محدودیت­های جدی گفتاری و حرکتی ناشی از ضایعه فلج مغزی، ثابت کرد بال پرواز اندیشه و خواست انسان را هیچ حصاری نمی­تواند مهار کند.

برنامه ی فیلم ماه با حضور پر شور دوستان باوری انجام شد

این بار برنامه ی فیلم ماه باور از همیشه پر مخاطب تر بود. باور هم به خاطر همین استقبال و سپاس از همراهی همیشگی اعضا خود، متولدین تیرماه شرکت کننده در این برنامه را غافلگیر کرد. پس از دیدن فیلم ؛خوابم می آد؛ با بازی ستودنی اکبر عبدی و هنرنمایی و کارگردانی رضا عطاران، بازدید از گالری پردیس که تابلوهای نقاشی همدوخته ها را به نمایش گذاشته بود نیز خالی از لطف نبود و مورد توجه اعضای هنردوست انجمن قرار گرفت.

صفحه قبلی   [ ۱ ]  [ ۲ ]  [ ۳ ]  [ ۴ ]  [ ۵ ]  [ ۶ ]  [ ۷ ]  [ ۸ ]  [ ۹ ]  [ ۱۰ ] 
 [ ۱۱ ]  [ ۱۲ ]  [ ۱۳ ]  [ ۱۴ ]  [ ۱۵ ]  [ ۱۶ ]  [ ۱۷ ]  [ ۱۸ ]  [ ۱۹ ]  [ ۲۰ ] 
 [ ۲۱ ]  [ ۲۲ ]  [ ۲۳ ]  [ ۲۴ ]  [ ۲۵ ]  [ ۲۶ ]  [ ۲۷ ]  [ ۲۸ ]  [ ۲۹ ]  [ ۳۰ ] 
 [ ۳۱ ]  [ ۳۲ ]  [ ۳۳ ]  [ ۳۴ ]  [ ۳۵ ]  [ ۳۶ ]  [ ۳۷ ]  [ ۳۸ ]  [ ۳۹ ]  [ ۴۰ ] 
 [ ۴۱ ]  [ ۴۲ ]  [ ۴۳ ]  [ ۴۴ ]  [ ۴۵ ]  [ ۴۶ ]  [ ۴۷ ]  [ ۴۸ ]  [ ۴۹ ]  [ ۵۰ ] 
 [ ۵۱ ]  [ ۵۲ ]  [ ۵۳ ]  [ ۵۴ ]  [ ۵۵ ]  [ ۵۶ ]  [ ۵۷ ]  [ ۵۸ ]  [ ۵۹ ]  [ ۶۰ ] 
 [ ۶۱ ]  [ ۶۲ ]  [ ۶۳ ]  [ ۶۴ ]  [ ۶۵ ]  [ ۶۶ ]  [ ۶۷ ]  [ ۶۸ ]  [ ۶۹ ]  [ ۷۰ ] 
 [ ۷۱ ]  [ ۷۲ ]  [ ۷۳ ]  [ ۷۴ ]  [ ۷۵ ]  [ ۷۶ ]  [ ۷۷ ]  [ ۷۸ ]  [ ۷۹ ]  [ ۸۰ ] 
 [ ۸۱ ]  [ ۸۲ ]  [ ۸۳ ]  [ ۸۴ ]  [ ۸۵ ]  [ ۸۶ ]  [ ۸۷ ]  [ ۸۸ ]  [ ۸۹ ]  [ ۹۰ ] 
 [ ۹۱ ]  [ ۹۲ ]  [ ۹۳ ]  [ ۹۴ ]  [ ۹۵ ]  [ ۹۶ ]  [ ۹۷ ]  [ ۹۸ ]  [ ۹۹ ]  [ ۱۰۰ ] 
 [ ۱۰۱ ]  [ ۱۰۲ ]  [ ۱۰۳ ]  [ ۱۰۴ ]  [ ۱۰۵ ]  [ ۱۰۶ ]  [ ۱۰۷ ]  [ ۱۰۸ ]  [ ۱۰۹ ]  [ ۱۱۰ ] 
 [ ۱۱۱ ]  [ ۱۱۲ ]  [ ۱۱۳ ]  [ ۱۱۴ ]  [ ۱۱۵ ]  [ ۱۱۶ ]  [ ۱۱۷ ]  [ ۱۱۸ ]  [ ۱۱۹ ]  [ ۱۲۰ ] 
 [ ۱۲۱ ]  [ ۱۲۲ ]  [ ۱۲۳ ]  [ ۱۲۴ ]  [ ۱۲۵ ]  [ ۱۲۶ ]  [ ۱۲۷ ]  [ ۱۲۸ ]  [ ۱۲۹ ]  [ ۱۳۰ ] 
 [ ۱۳۱ ]  [ ۱۳۲ ]  [ ۱۳۳ ]  [ ۱۳۴ ]  [ ۱۳۵ ]  [ ۱۳۶ ]  [ ۱۳۷ ]  [ ۱۳۸ ]  [ ۱۳۹ ]  [ ۱۴۰ ] 
 [ ۱۴۱ ]  [ ۱۴۲ ]  [ ۱۴۳ ]  [ ۱۴۴ ]  [ ۱۴۵ ]  [ ۱۴۶ ]  [ ۱۴۷ ]  [ ۱۴۸ ]  [ ۱۴۹ ]  [ ۱۵۰ ] 
 [ ۱۵۱ ]  [ ۱۵۲ ]  [ ۱۵۳ ]  [ ۱۵۴ ]  [ ۱۵۵ ]  [ ۱۵۶ ]  [ ۱۵۷ ]  [ ۱۵۸ ]  [ ۱۵۹ ]   صفحه بعدی